Gdy nie pomyślało się o antykoncepcji....

Higena, Uroda, Moda i Trendy

Moderator: Zespół I

Awatar użytkownika
joanna2828
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 699
Rejestracja: 10 kwie 2005, 21:49

Post autor: joanna2828 » 02 sie 2005, 20:07

piątek - to juz tylko 3 dni - biegnij i to szybko do ginekologa !
coś wymysli , chyba jest jakis sposób, ale czy wystarczy trzy dzionki?

Awatar użytkownika
Bella
Przyjaciel Beauty
Przyjaciel Beauty
Posty: 781
Rejestracja: 13 sty 2005, 21:57
Lokalizacja: ÂŚlÂąsk
Kontakt:

Post autor: Bella » 27 kwie 2007, 11:08

Co do aborcji: uważam, że jest to tylko nasz wybór i nikt nie będzie decydować czy mam postąpić tak czy inaczej. Każdy ma sumienie i wie co robi.

A teraz trochę zdjęć i filmików z przeprowadzonej aborcji - jeśli nie chcesz oglądać to nie otwieraj!!!.

http://k.1asphost.com/aborcja/aborcja-a ... -menu.html

http://abortionno.org/index.html

http://www.mttu.com/abort-pics/

Awatar użytkownika
Lalunka
Uzytkownik zbanowany
Uzytkownik zbanowany
Posty: 85
Rejestracja: 09 lut 2007, 11:18
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

Post autor: Lalunka » 27 kwie 2007, 11:45

Też uważam jak Bella, każdy powinien sam decydować o sobie i swoim dziecku. Przeraża mnie fakt, że coraz częściej 13-14 latki zachodzą w ciążę, jak one wychowają swoje dzieci skoro same nimi są. Jeżeli dziweczyna najpierw uprawia sex a później myśli o zabezpieczeniu to jest to bardzo niedojrzałe, wśród młodzieży sex stał się trendy jak kiedyś palenie papierosów. Ostatnio spytałam 15-latkę w ciąży dlaczego się nie zabezpieczała, odpowiedziała "mój chłopak ma kolczyka na penisie i nie może używać prezerwatyw" Bez komantarza.
15.03.07 dr Skupin - nowy nosek

Awatar użytkownika
Dominicana
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1335
Rejestracja: 12 cze 2005, 09:43
Lokalizacja: GdyniA
Kontakt:

Post autor: Dominicana » 27 kwie 2007, 20:58

koszmarne te filmiki :( zawsze bylam przeciwna aborcji, to co zobaczylam jeszcze bardziej utwierdzilo mnie w tym przekonaniu :(
29 lipiec 2005, nosek---> dr Skupin/ czyli ju¿ po i bardzo szczê¶liwa:)

Awatar użytkownika
agatuis
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 281
Rejestracja: 28 lis 2006, 15:04
Kontakt:

Post autor: agatuis » 29 kwie 2007, 22:07

Jestem w szoku ten 22,24 tydzien to morderstwo jak mozna, tych lekarzy to sie powinno zamknac. :!:
02.04.07 plastyka Brzuchanski

Awatar użytkownika
katrinn
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 1188
Rejestracja: 23 sie 2006, 23:09
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: katrinn » 29 kwie 2007, 23:10

Lalunka pisze:Ostatnio spytałam 15-latkę w ciąży dlaczego się nie zabezpieczała, odpowiedziała "mój chłopak ma kolczyka na penisie i nie może używać prezerwatyw" Bez komantarza.
kiedyś (naście lat temu) moja koleżanka na moje pytanie o rodzaj antykoncepcji, odpowiedziała mi, że nie używają bo przecież wszystko wypływa ;) w wieku 17 lat urodziła dziecko
16.05.07- plastyka brzucha ju¿ po [smilie=happy.gif]

Awatar użytkownika
viriel
Specjalista Beauty
Specjalista Beauty
Posty: 3618
Rejestracja: 08 lip 2005, 13:30
Kontakt:

Post autor: viriel » 02 maja 2007, 12:24

Ja uważam, że aborcja powinna być legalna. Nie jestem jej zwolenniczką, ale każdy ma swoje sumienie i system wartości i nie mamy prawa mu narzucać swojego. Bo dla jednej osoby kilkanaście komórek to już nowe życie, czyli człowiek, a dla innej osoby to dalej kilkanaście komórek takich samych jak jego naskórek itp. Obecnie wykonuje się tysiące nielegalnych aborcji- bogacą się na tym tylko lekarze, a cierpią kobiety. Nigdy nie zapomnę 18-letniej dziewczyny która została przyjęta na oddział ginekologiczny z masywnym krwotokiem. Jak się okazało była po przeprowadzonym zabiegu aborcji (oczywiście nielegalnym). Lekarz brzydko mówiąc niewyskrobał jej do końca. Skończyło się na zakażeniu i usunięciu macicy- cudem przeżyła. Gdyby zabeg był wykonany w szpitalu tak jak należy, prawdopodobnie wszystko było by OK i nadal mogłaby mieć dzieci. Oczywiście można polemizować, że po co było się poddawać aborcji- ale tak jak mówię, to jej życie, jej brzuch i jej sumienie. Nam nic do tego.
Aborcja zawsze była i zawsze będzie- no chyba że wymyślą jakieś środki antykoncepcyjne 100 % i takie które każdemu przypasują i dodatkowo będą je rozdawać za darmo :p
Ja osobiście na 99 % nie poddałabym się aborcji, ale zawsze jest ten 1% niepewności, bo po prostu nie wiem co moje życie przyniesie. Nie chcę żyć ze świadomością, że bez względu na wszystko będę musiała urodzić, bo to jest poprawne politycznie :doubt:
A co do tych filmów i zdjęć... Są straszne, bez 2 zdań... Ale ja się staram na to spojrzeć obiektywnie. Niektóre z tych zdjęć są bardzo propagandowe, bo przedstawiają płody martwicze- czyli takie które obumarły w łonie matki, a nie w wyniku aborcji :!: Moim zdaniem takie naciągactwo to przesada :doubt: Teraz raczej żaden lekarz nie wykona aborcji na takim dużym płodzie, a w zasadzie dziecku, które przy możliwościach współczesnej medycyny mogło by już przeżyć poza łonem matki. Obecnie wygląda to tak, że jeżeli ciąża np. zagraża życiu matki, a jest już zaawansowana to wywołuje się poród lub dokonuje się CC i lekarze muszą udzielić pomocy dziecku, zdrobić wszystko by przeżyło. Oczywiście słyszy się o tym, że te maluszki specjalnie były pozostawiane bez opieki by szybciej umarły, ale to nie powinno mieć miejsca...
Ja jestem zdania, że trzeba ponosić odpowiedzialność za swoje czyny, ale różne są sytuacje życiowe. Łatwo jest mówić o nie poddawaniu się aborcji jak ma się taki a nie inny status społeczny. Natomiast są czasem ludzie dla których nawet kupno prezerwatyw to problem, jak ma się np. 2 zł dziennie na przeżycie. Warto się nad tym zastanowić... Wiem, że można oddać dziecko po urodzeniu w szpitalu, ale ja potrafię zrozumieć, że ktoś woli poddać się aborcji i żyć z tym piętnem, niż całe życie zastanawiać się co robi jego dziecko, jak wygląda itp.

Awatar użytkownika
Mayka87
Aktywna Beauty
Aktywna Beauty
Posty: 388
Rejestracja: 06 kwie 2007, 14:12
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Mayka87 » 02 maja 2007, 13:00

ja osobicie bralam Postinor, druga tabletke bierze sie 12h po pierwszej. Nie zauwazylam zeby byly jakies skutki uboczne, mialam wtedy 18lat. Lekarz zapisal mi je bez problemu, wzielam je ok 48godz po stosunku. Teraz zabezpieczam sie tabletkami antykoncepcyjnymi i jest ok.
TAK!! dla wyzwan, jakiekolwiek by nie byly...

karen'o
Miłośniczka Beauty
Miłośniczka Beauty
Posty: 920
Rejestracja: 19 sty 2006, 10:47

Post autor: karen'o » 02 maja 2007, 15:06

Virriel, calkowicie sie z toba zgadzam - uwazam, ze aborcja to kwestia wyboru kobiety. przeraza mnie aktualna dyskusja dot. aborcji i plany jej calkowitego zakazania. nie wyobrazam sobie jak mozna np. zmuszac kobiete do urodzenia dziecka poczetego w wyniku gwaltu :evil: jesli panstwo chce promowac swiadome rodzicielstwo i minimalizowac liczbe niechcianych ciaz, niech edukacja seksualna zagosci w szkolach, a antykoncepcja bedzie dostepna dla kazdej kobiety.

Awatar użytkownika
Dominicana
Uzależniona Beauty
Uzależniona Beauty
Posty: 1335
Rejestracja: 12 cze 2005, 09:43
Lokalizacja: GdyniA
Kontakt:

Post autor: Dominicana » 03 maja 2007, 09:03

niestety przy obecnej wladzy nikt nie da nam antykoncepcji za darmo bo przeciez to samo zło :roll:
szkoda gadac...
z drugiej strony jak rzadzilo SLD i spolka to pixy tez nie byly za darmo...wiec dupa blada, trzeba bulić kase :doubt:
29 lipiec 2005, nosek---> dr Skupin/ czyli ju¿ po i bardzo szczê¶liwa:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Damskie sprawy”